O autorze
Dawno temu zakochałam się w kolorze Morza Karaibskiego. Wiedziałam, że muszę tam wrócić. W Hawanie zachwyciła mnie mieszanka hiszpańsko-amerykańsko-rosyjska. Z dodatkiem szczypty kubańskiej. I zainspirowało mnie to do napisania o Kubie pracy magisterskiej. Cisza, lekkość i duchowość przestraszyła mnie, gdy pierwszy raz pojechałam do Azji, na Sri Lankę. Potem każdy kolejny azjatycki kraj był wielkim doświadczeniem i gwarantował niezwykłe emocje: świątynie Angkoru, jogging w laotańskich wioskach, masaże ayurvedyskie w Kerali. Marzyłam o Afryce... aż zobaczyłam gdzie sypia lew w Masai Mara. I wiem, że tam wrócę. Tak jak do Nowego Jorku, Norwegii, Paryża, na stoki Trentino czy do małej trattorii we włoskim miasteczku gdzieś "po drodze". Bo świat jest taki piękny. I chętnie się tym podzielę.

ŚWIĘTO KAWY I HERBATY

Już dziś na Mysiej3 odbywa się Święto Kawy i Herbaty.

Od 11:00 do 19:00, na 3. piętrze Mysiej 3, zgromadzą się wyselekcjonowani producenci z mieszankami najwyższej jakości kawy i herbaty. Jutrzejszy dzień możemy zacząć od kenijskiego espresso lub aromatycznego dripa. Na spróbowanie czekają zielone, czarne, kwitnące czy organiczne herbaty z dalekich Chin, Indii czy Sri Lanki.

Chętni mogą też posłuchać historii o metodach parzenia, a specjaliści zaproszą na degustację. Będziecie mieli okazję zobaczyć mistrzów baristów przy pracy, a właściciele palarni zdradzą sekrety tego, z czego zaparzyć najlepsze napoje.

Dowiecie się, nie tylko co, ale również z czego warto pić – do współpracy zostali zaproszeni wytwórcy nowoczesnej, designerskiej ceramiki, do nabycia będzie też wiele akcesoriów do parzenia zarówno kawy, jak i herbaty.

Co nam wydaje się najciekawsze, będzie można poznać niestandardowe sposoby na wykorzystanie kawy i herbaty – w koktajlach, wypiekach czy olejkach kosmetycznych, o których skuteczności będziecie można się przekonać na własnej skórze.

Podczas jutrzejszego święta zaprezentują się też małe polskie manufaktury ceramiczne. Bo przecież ma znaczenie z czego pijemy nasze kawy i herbaty. Piękny kubek, czarka, filiżanka dodadzą dodatkowych walorow naszym napojom.

Na MYSIEJ3 czekają też na nas marki modowe oraz kwiaty w kolorach kawowych i herbacianych.W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach i wykładach, prowadzonych przez baristów i właścicieli najciekawszych palarni i kawiarni. Będziemy mogli podpatrywać ich przy pracy, nauczyć się nowych technik parzenia kawy i herbaty oraz posłuchać o światowych trendach w tej dziedzinie.


Plan wydarzenia:

11.00 – otwarcie imprezy dla publiczności
11.00 – Smak, kawa i woda

Podczas warsztatu zapoznamy się z różnorodnością smaków i aromatów w kawie oraz określimy własne preferencje smakowe.

Prowadzenie: Forum Coffee

Wstęp wolny

Zapisy: forumcoffee@gmail.com

12:15 Domowy barista parzy espresso

W ciągu godziny będzie można posiąść wiedzę o tym, jak zaparzyć w domu profesjonalne espresso, jak zrobić kawy mleczne na bazie espresso i jak je dekorować latte -artem.

Prowadzenie: Agata Raczkowska, mistrzyni La Marzocco Barista Challenge / Ministerstwo Kawy

Wstęp wolny

Zapisy: sekretariat@ministerstwokawy.pl

13:30 Spotkanie/warsztat z Filipem Kucharczykiem, Mistrzem Świata Aeropress 2016. Filip opowie o samych zawodach w Polsce i w Dublinie, a w ramach warsztatu nauczy Was swojej metody pracy (przy użyciu profesjonalnych sprzętów i bez nich). Na koniec odbędą się zawody, w których weźmie udział Filip i osoby z publiczności.


Czas trwania około 2h

Cena: 75zł

Zapisy: filipkstudio@gmail.com // 536 591 286
————————————————
Święto Kawy i Herbaty, Mysia 3
Wstęp wolny!
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1714644638787937/

UWAGA! Specjalną herbaciana kolację w kolaboracji z berlińskim sklepem Paper & Tea przygotuje Michał Gniłka.

Informacji udziela Marzena Jarczak Jarczak@ustamagazyn.pl
504 232 868

https://www.facebook.com/events/1714644638787937/

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Kawa
Trwa ładowanie komentarzy...